Aktualności

11-09-2017DREMA 2017: Wszystko o drewnie dla branży drzewno-meblarskiej

Przemysł drzewny i meblarski tworzą niezwykle istotny element polskiej gospodarki. Bazę surowcową stanowią zasoby polskich lasów, których stan i rozwój zależy od dochodów, jakie przynosi sprzedaż drewna przedsiębiorstwom przetwórczym.

 

Polska jest 10. największym producentem i 4. eksporterem mebli na świecie. Przemysł drzewny sprzedaje za granicę wyroby o wartości ok. 45 mld zł rocznie, co stanowi 10 proc. całego polskiego eksportu. Miarą kluczowej roli sektora leśno-drzewnego w polskiej gospodarce jest to, że wypracowuje on ok. 2 proc. PKB. Nie tylko daje pracę setkom tysięcy osób, lecz także jest motorem inwestycji i rozwoju innowacyjnych technologii.

 

Pochodzenie, sposób pozyskania i właściwości fizyczne drewna sprawiają, że jest najbardziej naturalnym i przyjaznym materiałem, który wykorzystywane jest na tak wielką skalę. Szacuje się, że współcześnie drewno ma  ok. 30 tys. zastosowań: drewno i materiały drewnopochodne są wykorzystywane m.in. w budownictwie, górnictwie, energetyce, żeglarstwie (łodzie, jachty), do produkcji maszyn rolniczych i przemysłowych, podłóg, mebli, stolarki okiennej i drzwiowej, płyt, papieru i opakowań, narzędzi, instrumentów muzycznych, sprzętu sportowego, zabawek czy materiałów biurowych.

 

Polska potęgą drzewną

Utrzymanie dynamiki rozwoju przemysłu drzewnego wymaga szeregu działań wspierających, które zapewnią stabilność jego zaopatrzenia w drewno, będą wspomagać wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań i technologii, oraz ułatwią sprzedaż produktów i zdobywanie rynków zbytu.

 

A teraz UWAGA - wychodząc naprzeciw oczekiwaniom branży, podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Drema 2017, powierzchnia hali 3 tworzyć będzie Pawilon Promocji Drewna, której celem jest popularyzacja firm i instytucji działających w obszarze drzewnym i meblarskim. Goście obecni podczas targów przez cztery dni trwania wydarzenia, będą mieli szansę na zapoznanie się z działalnością zarówno polskich stowarzyszeń branżowych (Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy, Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, Stowarzyszenie Producentów Płyt Drewnopochodnych w Polsce),  jak i stowarzyszeń zagranicznych, dzięki czemu tegoroczna edycja Pawilonu Promocji Drewna nabierze mocno międzynarodowego charakteru, polskich przedstawicieli nauki i szkolnictwa wyższego (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Instytut Technologii Drewna), jak również wiodących mediów.

 

Przestrzeń Pawilonu Promocji Drewna składać się będzie z: Strefy Wiedzy, Strefy Parkietu, a uczestnicy targów będą mogli wziąć udział i skorzystać z: wykładów dotyczących tematów istotnych dla branży drzewnej, praktycznych szkoleń, oferty szkolnictwa średniego i wyższego ukierunkowanego na wiedzę w zakresie technologii drewna, a także spróbować swoich sił podczas obsługi symulatorów maszyn leśnych.

 

Efektywność ponad wszystko

Istotnym elementem, wchodzącym w skład Pawilonu Promocji Drewna będzie wydarzenie B2B Wood Meetings, czyli spotkania kooperacyjne dla firm z sektora przemysłu drzewnego, którym towarzyszyć będzie prezentacja ich oferty. Dzięki ekspozycji stowarzyszeń zagranicznych, polskie firmy będą miały możliwość porozmawiania o przemysle drzewno-meblarskim i zaistnienia na rynkach międzynarodowych. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego. Mają one ułatwić kontakt przedstawicielom przedsiębiorstw z branży, które potencjalnie mogą stać się dla siebie nawzajem partnerami. Spotkania B2B Wood Meetings mogą okazać się niezwykle skutecznym narzędziem marketingowym i sprzedażowym. Koncepcja powiązania spotkania branży i prezentacji oferty firm z organizacją spotkań kooperacyjnych z całą pewnością zwiększa szansę na zdobycie nowych kontaktów biznesowych, podpisanie kontraktów oraz na nawiązanie i kontynuację współpracy, a tym samym pozwala na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie możliwości, jakie dają targi.

 

Na gości odwiedzających halę nr 3 czekają także ciekawie zaaranżowane stoiska i przestrzenie specjalne, jak również szereg atrakcji.

 

Pawilon Promocji Drewna na targach Drema z pewnością będzie zarówno źródłem inspiracji, jak i wiedzy oraz doskonałą platformą promocji dla firm i instytucji z branży drzewnej. Przemysł drzewno-meblarski stoi przed coraz większymi możliwościami rozwoju, otwierają się nowe perspektywy, a celem przestrzeni w hali nr 3 jest właśnie umożliwienie profesjonalistom dostępu do wiodących firm, najnowocześniejszych maszyn, oryginalnych rozwiązań, innowacji i kluczowych informacji. Pawilon Promocji Drewna na targach Drema z pewnością będzie zarówno źródłem inspiracji, jak i wiedzy oraz doskonałą platformą promocji dla firm z branży drzewnej.

 

 

DREMA zaprasza w dniach 12-15 września 2017, Międzynarodowe Targi Poznańskie

 

źródło: Drema

wstecz
Copyright © 2004-2016 tartaki.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.